Przejdź do głównej zawartości

"Ruszamy w Bieszczady" spotkanie z podróżnikami na Suchaninie.

Biblioteka Suchanino zaprasza na spotkanie pt. "Ruszamy w Bieszczady" z podróżnikami Ruszaj w Drogę - Katarzyną i Maciejem Marczewskimi.
Podróżników do Biblioteki na Suchaninie zaprosiła Pani Marzena Lachowska - Radna Rada Dzielnicy Suchanino - Gdańsk


Niezwykłe Suchanino obejmuje wydarzenie patronatem medialnym.

Informacja z strony Biblioteki Suchanino:
http://www.wbpg.org.pl/aktualnosc/ruszamy-w-bieszczady

Kasia i Maciej Marczewscy, twórcy docierającego do miliona turystów internetowego przewodnika po Polsce www.ruszajwdroge.pl, autorzy przewodników „Ruszaj w Bieszczady” i „Ruszaj w Powiat Świecki”, oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 50 w Gdańsku-Suchaninie zapraszają na turystyczne spotkanie o magii Bieszczad.
Na spotkaniu podróżniczym Klubu Ruszaj w Drogę! pt. „Ruszamy w Bieszczady!” Kasia i Maciej podpowiedzą jak zacząć turystyczną przygodę ze zwiedzaniem Bieszczad. Udowodnią, że Bieszczady to nie tylko urzekające krajobrazy widziane na połoninach. Magię Bieszczad tworzą także legendy o bieszczadzkich biesach i aniołach oraz opowieści o zakapiorach i bieszczadzkich kowbojach szukających w regionie ucieczki od dotychczasowego życia.
Co zostało dziś z mitu o dzikich Bieszczadach? Czy Bieszczady to nadal idealne miejsce do wypoczynku i samotnych wypraw w góry? Co dziś przyciąga turystów w Bieszczady? Dlaczego tak wielu marzy o tym, aby rzucić wszystko i ruszyć w Bieszczady? Kasia i Maciej Marczewscy opowiedzą o największych atrakcjach turystycznych regionu. Wręczą też każdemu uczestnikowi sprawdzony plan 1-dniowych wycieczek idealnych na jesienny urlop w Bieszczadach.
Opowiedzą też dlaczego zdecydowali się napisać książkę o Bieszczadach pt. „Ruszaj w Bieszczady. Twój przewodnik na 14 dni w Bieszczadach” i jak ta książka stała się osobistym doradcą i przyjacielem setek turystów, którzy ruszyli z nią w Bieszczady. To jedyny taki przewodnik na polskim rynku: pięknie wydany, z kolorowymi zdjęciami, planami wycieczek i opowieściami zachęcającymi do odkrywania regionu.
Spotkanie zakończy losowanie przewodników i turystycznych gadżetów przywiezionych przez Kasię i Macieja z ich wycieczek po Polsce. Prowadzący będą też rozdawać darmowe mapy, przewodniki i foldery z różnych zakątków Polski: od Kaszub, Kociewia, przez centralną Polskę aż po Karkonosze, Małopolskę i Podkarpacie.
Po spotkaniu będzie można kupić przewodniki autorstwa Kasi i Macieja Marczewskich: „Ruszaj w Bieszczady” ze sprawdzonymi pomysłami na 14 dni w Bieszczadach oraz „Ruszaj w Powiat Świecki” z planem na 10 dni w mniej znanej części Kociewia – w regionie, w którym dobrze zjesz i wypoczniesz.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY Fundacja Ruszaj w Drogę!
Małżeństwo pasjonatów, pozytywnie zakręcone na punkcie zwiedzania Polski. Od 10 lat aktywnie ją zwiedzają, sprawdzają, testują i opisują najciekawsze atrakcje turystyczne w kraju.
Pod marką "Ruszaj w Drogę!" stworzyli: Fundację promującą polską turystykę w Polsce www.fundacja.ruszajwdroge.pl, Klub - jedyny taki w Polsce cykl prezentacji podróżniczych o polskich regionach www.ruszajwdroge.pl/kalendarz i największy blog podróżniczy o Polsce www.ruszajwdroge.pl.
Co roku z ich pomysłów na zwiedzanie Polski korzysta milion turystów, a ich podróże po Polsce obserwuje na co dzień ponad 50 tysięcy Fanów w mediach społecznościowych. Już w pierwszym roku działania ich Fundacja współpracuje z organizacjami turystycznymi z 16 polskich województw. Doceniają to jurorzy prestiżowego gdańskiego konkursu Tourism Trends Awards i ogłaszają Fundację Ruszaj w Drogę! "Debiutem Roku 2016".
W 2019 roku ukazują się na rynku ich pierwsze drukowane przewodniki: „Ruszaj w drogę na Kociewie”, „Ruszaj w Powiat Świecki” i „Ruszaj w Bieszczady”. Przewodniki można kupić na spotkaniach z czytelnikami i wysyłkowo w sklepie autorów www.sklep.ruszajwdroge.pl
Kasia i Maciej Marczewscy chętnie dzielą się sprawdzonymi pomysłami na wycieczki: w Internecie, w audycjach radiowych i telewizyjnych oraz na odbywających się regularnie w Trójmieście i okolicach spotkaniach i prezentacjach Klubu Ruszaj w Drogę!




 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawny Poligon w Pieckach - Migowie (Morena) - niedaleko od Suchanina - Post PIECKI-MIGOWO HISTORIA

Na terenach Suchanina od XIX wieku do 1920 roku ćwiczyła armia Pruska - była strzelnica oraz mały plac ćwiczeń z ujeżdżalnią koni. W czasie drugiej wojny światowej na Suchaninie również znajdowało się miejsce gdzie szkolono żołnierzy. Natomiast niedaleko od nas w dzielnicy Piecki - Migowo znajdował się poligon z prawdziwego zdarzenia aż do 2001 roku dla Jednostki Wojskowej z ul. Słowackiego (Niebieskie Berety). Teren przy ulicy Słowackiego zamienił się w ciekawe i ładne osiedle Garnizon z fajną przestrzenią rekreacyjną. Najbliższy do niedawna jeszcze (zaledwie 19 lat temu...) poligon wojskowy w stosunku do Suchanina z kolei też przeszedł niesamowitą transformację - jeździ tam PKM-ka ( Pomorska Kolej Metropolitalna ) stworzono zbiornik Jasień a wokół powstaje nowa zabudowa mieszkaniowa. Warto zaznaczyć że tereny te na początku XXI wieku były jeszcze peryferyjne w Gdańsku, w okolicy znajdowały się jedynie działki ogrodnicze oraz niewielka zabudowa jednorodzinna. Dziś jes

Foto z okolic Suchanina - Diabełkowo

 Facebookowy profil  Wrzeszcz - na starej fotografii umieścił ciekawą fotografię okolic Suchanina - Diabełkowo ul. Wileńska. Widoczne na fotografii domy powstały w latach 30tych XX wieku i zostały zbudowane przez nazistowską (niemiecką) organizację Deutche Arbeitsfront (Niemiecki Front Pracy). Ul. Wileńska nosiła wtedy nazwę Robert-Ley-Straße - na cześć przywódcy Niemieckiego Frontu Pracy. Całe osiedle zostało z kolei nazwane na cześć Alberta Forstera, Gauleitera (nazistowskiego przywódcy) okręgu Gdańsk - Prusy Zachodnie. W 1939r. zaledwie kilkanaście dni po wybuchu drugiej wojny światowej w tej okolicy rozpoczęła się budowa drogi (odnogi) łączącej Gdańsk z autostradą Berlin - Królewiec. Droga ta prócz zrealizowanych prac geodezyjno- ziemnych nie została ukończona.   Źródło zdjęcia: Wrzeszcz - na starej fotografii    

Tajemniczy schron/bunkier na ul. Kartuskiej biegnący pod Suchańską Górą

Niezwykłe Suchanino miało przyjemność współpracy z Trojmiasto.pl oraz pomóc przy stworzeniu materiału dotyczącego bunkru/ schronu z drugiej wojny światowej (1943 rok) znajdującego na Siedlcach przy ul. Kartuskiej. Tunel schronu prowadzi pod wzgórze na którym znajduje się Suchanino. Całość przeczytacie i obejrzycie tutaj:   https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Niezwykle-Budowle-Trojmiasta-Co-kryje-wzgorze-na-Siedlcach-n145368.html